K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzowie taekwon-do

0

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników słupsko-usteckiego klubu Taekwon-do Winiszewski.com w Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Taekwon-do. Odbyły się one w Kaliszu. Reprezentanci Dwumiasta dobyli 27 medali, w tym 7 złotych.

W tegorocznych Mistrzostwach Polskiej Federacji Taekwon-do udział wzięło blisko 600 zawodników z 83 klubów całej Polski. Wśród nich było 27 wojowników reprezentujących słupsko-ustecki klub Taekwon-do Winiszewski.com. Wszyscy brali udział w konkurencjach takich jak walki, układy formalne Tul oraz techniki specjalne. Zdobyli łącznie 27 medali, w tym siedem złotych, osiem srebrnych i dwanaście brązowych. Każdy z zawodników, aby dostać się do finału, musiał stoczyć minimum 3-4 pojedynki. Karol Winiszewski, trener IV DAN podkreśla, że po raz kolejny udało się potwierdzić klubowe aspiracje, by być najlepszymi w kraju. Ponieważ klub jest mało widoczny w Słupsku, trener myśli o zorganizowaniu w niedalekiej przyszłości zawodów o puchar Pomorza.

Wielką niespodziankę i ogromną radość sprawiły szkoleniowcowi teamy rodzinne. Zdobyły one po dwa, trzy medale i to złote. Anna Budnik (mama) w kategorii super senior zdobyła w układach i technikach specjalnych złote medale oraz brąz w walkach, a syn Aleksander w technikach specjalnych i walkach wywalczył złoto. Również rodzeństwo Magda i Hania Penk wróciły z podwójnymi medalami.

Anna Budnik nie kryje, że uprawianie tej dyscypliny zaczęło się od… przypadku. Trzeba było wymyślić coś, żeby syn Aleksander nie ograniczała się w pożytkowaniu wolnego czasu do komputera, ale miał też trochę ruchu. Obserwując później treningi syna sama zdecydowała się uczestniczyć w takich zajęciach i po niespełna pół roku przyszły sukcesy.

Magdalena i Hanna Penk, brązowa i złota medalistka mają już na swoim koncie spore osiągnięcia. Starszej z sióstr brakuje tylko złotego medalu, ale… wszystko przed nią.

W gronie medalistów byli i tacy, którzy po raz pierwszy zdobyli medal mistrzostw Polski, jak chociażby Oliwier Stojak, który uprawia taekwon-do dopiero od półtora roku. Natomiast Oliwia Gontarz trenuje od piątego roku życia i zdążyła już zgromadzić sporą kolekcję medali.

Może to wyjątek, ale sekcja słupsko-ustecka taekwon-do Winiszewski.com uchodzi za dyscyplinę typowo rodzinną. Szkoleniowiec nie ukrywa, że było to jego celem w chwili zakładania klubu i teraz także zaprasza rodziców z dziećmi już od czwartego roku życia.

Doskonale poradziła sobie w bojach Wiktoria Sumikowska, która jako kadet rywalizowała z seniorkami i wywalczyła w konkurencji walki medal srebrny. Ulubioną konkurencją Wiktorii, są „wysokościówki”, czyli kopnięcia w packę z wyskoku.

Również seniorzy wrócili z medalami. Łukasz Chomiak i Krzysztof Chomicz musieli się zadowolić brązowymi krążkami, natomiast Marcin Stojak zdobył złoto w układach, srebro w walkach i brąz w technikach specjalnych. Dodatkowym miłym akcentem mistrzostw było uhonorowanie dwóch reprezentantów Polski, zawodników Taekwon-do Winiszewski.com, listem gratulacyjnym od przewodniczącego Komisji Sportu Sejmu RP, a także wręczenie międzynarodowej licencji sędziowskiej Taekwon-do International trenerowi Karolowi Winiszewskiemu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.