K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Molestował nastolatki?

0

Na wniosek prokuratury policja w Słupsku zatrzymała 34-letniego Pawła K., znanego w mieście instruktora tańca. Mężczyznę aresztowano pod zarzutem pedofilii.

Działania policji i prokuratury doprowadziły do zatrzymania Paweł K. podejrzanego o molestowanie nastolatek. Mężczyzna jako instruktor tańca zatrudniony był w kilku lokalnych instytucjach kulturalnych. W Słupsku pracował w Słupskim Ośrodku Kultury. Władze miasta, jako organ nadzorujący jednostkę, nie chcę na razie szerzej komentować tej sprawy.

Czekamy na wnioski ze strony prokuratury – mówi Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska. – My tylko zadbaliśmy o to, żeby dzieci i młodzież miały zajęcia. Będzie je prowadził kto inny. Sprawa jest na tyle świeża, że trudno się na jej temat wypowiadać.

Instruktor został odsunięty od prowadzenia zajęć z dziećmi w momencie zatrzymania przez policję. Magdalena Mijewska, dyrektorka Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Słupsku poinformowała, że wcześniej nie było sygnałów o podejrzanym zachowaniu mężczyzny. Paweł K. to znany w Słupku tancerz breakdance. Jest laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych. Między innymi wywalczył mistrzostwo Europy Federacji IDO. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.