K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miasto inwestuje w osiedle

1

Osiedle przy ulicy Hubalczyków w najbliższym czasie czekają duże zmiany. Już niedługo powinna rozpocząć się budowa przedszkola modułowego oraz nowego miejskiego parku. Ponadto przy Szkole Podstawowej nr 5 do użytku zostanie oddane nowe boisko.

Na przełomie lipca i sierpnia na osiedlu Hubalczyków ruszy budowa miejskiego przedszkola modułowego. Będzie to budynek jednopiętrowy o drewnianym szkielecie wypełnionym watą mineralną. Dodatkowo wokół placówki wygospodarowano rekreacyjny plac zabaw. W pięciooddziałowej jednostce miejsce znajdzie się dla 125 dzieci. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Tuż obok powstanie dla mieszkańców osiedla nowy park, na realizację którego miasto otrzymało zewnętrzne fundusze.

Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska zaprezentował projekty obszarów zielonych, które zostały przygotowane w ramach programu tzw. klinów zieleni. Park będzie liniowym traktem o długości 400 metrów ze ścieżką przeznaczoną do różnego rodzaju aktywności fizycznych. Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 5 budowane jest wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę nożną i ręczną. Płytę pokryto już sprężystą gumową warstwą ścieralną bezpieczną dla dzieci. Następnym krokiem będzie postawienie ogrodzenia. Oprócz tego przy słupskich szkołach powstaną jeszcze trzy inne boiska. Ewa Weitman-Rudewicz z wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Słupsku powiedziała, że poza boiskiem przy SP 5, takie obiekty przygotowywane są równocześnie przy SP 6, SP 4 i ZSP przy ul. Szczecińskiej. Wszystkie boiska wykonuje ta sama firma. Zaczyna się także realizacja drugiego boiska w parku im. Witkacego.

Łączny koszt budowy wszystkich wymienionych boisk wynosi 1 350 000 zł. Obiekty realizowane są w ramach budżetu obywatelskiego i planowo miały zostać oddane już w poprzednim roku. Opóźnienie zanotowano z powodu przetargów, które ratusz ogłosił dopiero we wrześniu. Wówczas radni nie zgodzili się budowę boisk pod koniec roku ze względu na złe warunki atmosferyczne i inwestycje przeniesiono na 2018 rok. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. sp-5 to stosunkowo nowa szkoła swego czasu dla ,,bogaczy”. Wypadałoby zainwestować w sp-10. Dzieci ćwiczą na boisku pobliskiego IV LO przy Zaborowskiej.