K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ścieżką przez Nadmorską

0

Wzdłuż ulicy Nadmorskiej w Lęborku wybudowano ścieżkę rowerową. Nowa droga dla rowerów przebiega równoległe do ulicy Kossaka. To alternatywne i bezpieczne połączenie miasta z Nową Wsią Lęborską.

Zakończona inwestycja obejmowała wykonanie szerokiej na dwa metry asfaltowej drogi z myślą o rowerzystach. Jest to 400-metrowy odcinek od ulicy Poznańskiej do tzw. bocznej Nadmorskiej w Lęborku.

Ta ścieżka jest elementem planu przygotowanego w ramach miejskiego obszary funkcjonalnego – mówi Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Wcześniej przygotowaliśmy strategię i plany rozwojowe ścieżek rowerowych również na terenie Lęborka. Teraz różne odcinki realizujemy po to, aby połączyć różne fragmenty już istniejących ścieżek. Ta ścieżka po zakończeniu rewitalizacji będzie się łączyła z ulicą Niepodległości i dalej z placem Pokoju.

Nowa ścieżka umożliwia bezpieczne połączenie rowerowe Lęborka z Nową Wsią Lęborską. Alicja Zajączkowska jest przekonana, że rowerzyści, a tych jest w regionie dużo, będą z tego zadowoleni.

Warta około 140 tysięcy złotych inwestycja zrealizowana ze środków budżetu miasta została wykonana przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Leszek Piechowski z Pogorszewa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.