K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzikie wysypisko w ogniu

0

Aż 12 zastępów straży pożarnej gasiło zajęte ogniem dzikie wysypisko śmieci w pobliżu miejscowości Garczegorze w powiecie lęborskim. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na nielegalnym składowisku znajdowały się głównie zużyte opony.

Potężne zadymienie i możliwość rozprzestrzenienia się pożaru w głąb lasu to największe zagrożenia, z jakimi zmierzyli się we wtorek (15 maja) strażacy z powiatu lęborskiego. Zgłoszenie o palącym się dzikim składowisku śmieci na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska wpłynęło do służb około godz. 12.

Składowane tutaj były opony, różnego rodzaju plastiki i gąbki – mówi st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – W pierwszej fazie pożaru było bardzo duże zadymienie. Na szczęście nie stwarzało ono zagrożenia dl ludzi z okolicznych miejscowości.

Do działań zadysponowano w sumie 12 zastępów ratowniczo-gaśniczych, w tym lęborskie JRG PSP oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Nowej Wsi Lęborskiej, Łebienia, Pogorszewa, Krępy Kaszubskiej, Chocielewka, Wicka i Lęborka.

Działania były bardzo skomplikowane, ponieważ strażacy musieli mieć aparaty chroniące drogi oddechowe. Pewnym problemem było także dowożenie wody do tego leśnego składowiska. Wójt Nowej Wsi Lęborskiej zadysponował też na miejsce pożaru dwie koparki – dodał Piotr Krzemiński. rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku

Działania gaśnicze zakończono dopiero po sześciu godzinach. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.