K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Siatkarski Kinder+ sport

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder+sport.

Kobylnica, jako najbardziej usportowiona gmina, w miniony weekend była stolicą mini siatkówki w województwie pomorskim. W turnieju organizowanym przez klub UKS Piast Kobylnica przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Kobylnicy wystąpiły największe i najbardziej znane kluby województwa pomorskiego, takie jak Trefl Gdańsk, Atom Trefl, UKS Jasieniek Gdańsk, SPS Lębork, UMKS Jurand Malbork i inne. Łącznie blisko 200 zawodników i zawodniczek z 20 klubów całego województwa przez dwa dni toczyło zacięte boje. Michał Huzarski, organizator turnieju, nie krył zadowolenia z tego, że Kobylnica znalazła się wśród sześciu miast wyróżnionych możliwością przeprowadzenia eliminacji.

Zaskoczeniem dla organizatorów była nieobecność na turnieju drużyn ze Słupska. Widocznie słupskim szkołom, w których są klasy wchodzące w skład Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, nie było po drodze do Kobylnicy. Przybyły natomiast inne zespoły klubowe i szkolne z całego województwa. Katarzyna Klasa z SPS Lębork była zadowolona z udziału jej podopiecznych w tym turnieju. Wprawdzie jej siatkarki młodsze o rok od swoich rywalek przegrały, ale zapowiedziała, że w przyszłym roku pokażą na co jej stać.

W pierwszym dniu, do turnieju dziewcząt roczników 2007 i młodszych przystąpiło 45 drużyn z 15 klubów siatkarskich. Mecze rozgrywano w kategorii „dwójek”. Drugiego dnia rywalizowali chłopcy z roczników 2005-2006, w kategorii „trójek” i „czwórek”.Tutaj Kobylnica i Lębork nie miały swoich przedstawicieli.

Michał Huzarski podkreśla, że na starcie turnieju można było zgłaszać się bez wstępnych eliminacji. Jego dziewczęta wzięły udział w podobnych turniejach w Chwaszczynie i Gdańsku. Teraz graja na własnym parkiecie. Najlepsze szesnaście par zakwalifikuje się do rozgrywek finałowych w Chwaszczynie. Trener Michał Huzarski może być zadowolony z występów swoich dziewcząt.

Do wielkiego finału, który odbędzie się już 18 maja w Chwaszczynie awans uzyskały dwie pary z Kobylnicy – Kinga Jęchorek i Nikola Łukomska, które zajęły drugie miejsca w klasyfikacji generalnej, oraz Ania i Ola Próchniak, które zajęły szóste miejsce. Również dwie drużyny reprezentować będą Lębork. Życzymy powodzenia zawodniczkom z Kobylnicy i Lęborka.

Wśród drużyn chłopców w kategorii „trójek” zwycięstwo odniosła pierwsza drużyna UKS Jasieniak Gdańsk, miejsce drugie zajęła ekipa Kaemki Starogard Gdański, a trzecie drużyna Trefla Gdańsk.

W kategorii „czwórek” pierwsze miejsce zajęła drużyna Kaemki Starogard Gdański po zwycięstwie 2:0 z Treflem Gdańsk. Trzecie miejsce przypadło drugiej drużynie Kaemki Starogard Gdański. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.