K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Otwarcie sezonu LA

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się mityng kwalifikacyjny do mistrzostw Polski U-18 i U-20. Zawody były równocześnie otwarciem letniego sezonu lekkoatletycznego w województwie pomorskim oraz mistrzostwami województwa LZS.

Ponad 500 sportowców z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego walczyło o minima dające prawo startu w mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów. W tej stawce nie zabrakło lekkoatletów Dwumiasta – LKS Jantara Ustka, Akademii Małego Lekkoatlety Słupsk oraz LKS Feniksa Słupsk. Ewa Grecka, trener w LKS Fenix Słupsk zapowiadała walkę miejscowych zawodników nie tylko o minima na tegoroczne mistrzostwa krajowe i zagraniczne – łącznie z olimpiadą młodzieżową w Argentynie – ale również o medale mistrzowskie zrzeszenia LZS. Sukcesów lekkoatletów słupsko-usteckich należało upatrywać w konkurencjach technicznych, bo w tych należą do czołówki krajowej. Trenerka duże nadzieje pokładała przede wszystkim w w rywalizacji w oszczepie – zarówno dziewcząt jak i chłopców. Na starcie stanęli najlepsi w tej konkurencji i odnoszący już międzynarodowe sukcesy.

Trenerzy słupskich klubów mogą być zadowoleni z wyników, jakie osiągnęli ich zawodnicy podczas mityngu oraz Mistrzostw Województwa Zrzeszenia LZS. Padło wiele rekordów życiowych, co jest dobrym prognostykiem przed dalszą częścią sezonu. Oszczepnicy Maria Szramiak i Karol Sztylka z ALM oraz Julia Jakimowicz, Szymon Sadowski i skoczek wzwyż Adrian Kordoński z Feniksa Słupsk wypełnili minimum na mistrzostwa Polski U-20. Młodziczka Kornelia Stasiołek w rzucie oszczepem ustanowiła nowy rekord życiowy wynikiem 38,28 m, co jest obecnie trzecim rezultatem w kategorii do lat 16 w Polsce. Również dobre wyniki zanotowali biegacze. Piotr Michalak w biegu na 100m uzyskał czas 11,37 s, a na 200 m miał 23,41 s.

Oliwier Jończyk 800 m przebiegł w czasie 1:56,38, a Alan Wieczorek uzyskał na tym dystansie czas 1:57,68. Natomiast Weronika Lewna z Feniksa Słupsk pokonała 800 metrów w czasie 2:13,12.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw LZS, Akademia Młodego Lekkoatlety zajęła II miejsce zdobywając 13 medali – 4 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe. LKS Fenix Słupsk z pięcioma medalami zajął trzecie miejsce.

Czołowy oszczepnik kraju Krystian Bondarenko startem na własnym stadionie oficjalnie rozpoczął sezon rzutowy, chociaż wcześniej treningowo wystartował w Białogardzie. Zawodnik klubu LKS Fenix Słupsk powiedział, że jest bezpośrednio po powrocie z obozu w Hiszpanii, gdzie miał okazje trenować z najlepszymi oszczepnikami kraju, między innymi rekordzistą Polski Marcinem Krukowskim i Łukaszem Grzeszczukiem.

Wynik 73,65m na pewno Krystiana nie zadowolił. Tym bardziej, że startował na własnym stadionie. Ta odległość dała mu trzecie miejsce. Wygrał Piotr Lebioda (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 75,15 m, a miejsce drugie z rzutem na odległość 74,43 m zajął Dawid Kościów (LKS Jantar Ustka). Przypomnijmy, że rekord życiowy Krystiana Bondarenki wynosi 78,06 m. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.