K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Studencka zabawa

0

Studenci z Akademii Pomorskiej zaczynają kilkudniową zabawę juwenaliową. Imprezę zainaugurowali tradycyjnym przemarszem przez Słupsk, podczas którego odebrali z rąk prezydenta klucze do bram miasta.

Przez najbliższe dni Słupskiem rządzić będą studenci z Akademii Pomorskiej. Właśnie rozpoczęło się największe i na pewno najbardziej huczne święto żaków, czyli Juwenalia. Młodzi zabawę zaczęli od wspólnego pochodu ulicami miasta. Następnie przeniosą się na akademicki kampus, gdzie będą bawić się na licznych koncertach. Justyna Gugała, przewodnicząca samorządu studenckiego zapowiadała zabawowy start z rozrzuceniem proszków holi na godzinę 18. Potem studencką bracią zawładnąć miała muzyka klubowa. Każdego dnia organizowane jest też after party w klubie Centrala.

Barwny i głośny korowód ruszył spod gmachu uczelni przy ulicy Bohaterów Westerplatte i skierował się ku centrum miasta. Po drodze studenci odwiedzili starostę i prezydenta, od których odebrali kłódkę i klucz do bram miasta. Otrzymane insygnia symbolizują przekazanie żakom władzy nad Słupskiem.

Starosta Zdzisław Kołodziejski życzył studentom mądrych rządów i wesołej, bezpiecznej zabawy, która powinna utkwić im w pamięci na zawsze. Marek Biernacki zaznaczył, że klucz do bram miasta jest bardzo ciężki. To symbol odpowiedzialności, jaką biorą na siebie żacy na dni rządów.

Imprezowiczom energii na juwenaliach na pewno nie zabraknie. Studentka Diana nie miała wątpliwości, że zabawa będzie super, ale też przewidziała czas na regenerację sił. O godz. 4 rano.

Studenci pochód zakończyli przy Słupi, gdzie odbył się konkurs w spływie na byle czym. Zabawa żaków potrwa do piątku, po niej wypoczęci i pełni energii będą mogli spokojnie przystąpić do letniej sesji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.