K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dni Sąsiada

0

Słupski Ośrodek Kultury w przyszłym tygodniu organizuje po raz pierwszy Dni Sąsiada na Zatorzu. Dla mieszkańców osiedla to doskonała okazja do integracji przez wspólną zabawę.

Dni Sąsiada na Zatorzu wpisują się w Europejski Dzień Sąsiada obchodzony 29 maja. W Polsce nie ma jeszcze tradycji takich spotkań, ale akcje, jak ta przygotowana przez SOK i MCK, powoli upowszechniają tę ideę. Celem organizatorów jest aktywizacja mieszkańców dzielnicy, szczególnie tych wycofanych z życia lokalnego.

Chodzi o to, żeby mieszkańcy osiedla chcieli wyjść z domów i spędzić z nami czas – mówi Bożena Konarowska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Rozpoczynamy na tarasie MCK-u 27 maja. Tutaj odbędą się trzy wydarzenia. Pierwszym z nich jest akcja „ciuch za ciuch”, czyli wymiana garderoby, do której zapraszamy wszystkich chętnych. Będzie też grilowanie warzyw, a dla dzieci przygotowane zabawy.

Drugiego dnia obchody przeniosą się do fili bibliotecznej nr 5, gdzie dla najmłodszych przygotowano interaktywny spektakl. Natomiast na ulicy Konarskiego przy wybiegu dla psów odbędzie się spotkanie dla czworonogów i ich właścicieli. Ostatniego dnia imprezy zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Chętni będą mogli również oznakować swoje jednoślady. Dni Sąsiada zakończą się wspólnym czytaniem na trawie oraz warsztatami plastycznymi przy MCK-u. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.