K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nie tylko kołowrotek…

0

Zakończyła się rozbudowa o nowe elementy placu zabaw „Małpi Gaj” w parku Chrobrego w Lęborku. Do użytku oddano, między innymi kołowrotek i domek labirynt. Dodatkowo dostawiono stoły piknikowe, stojaki na rowery oraz ławkę.

Wiele rodzin z dziećmi można zobaczyć przede wszystkim w weekendy. Tak zwany „Małpi Gaj” w lęborskim parku Chrobrego jest chętnie odwiedzanym miejscem, które uzupełniono ostatnio o nowe elementy. Najmłodsi mieszkańcy Lęborka mogą już korzystać, m.in. z karuzeli bieżniowej, huśtawki Super Lina, karuzeli Volador, domku labiryntu i kołowrotka. Są to nie tylko nowe, ale i jedyne tego rodzaju urządzenia zabawowe na terenie miasta.

Ponadto do użytku oddano też trzy stoły piknikowe, dwa stojaki rowerowe oraz ławkę. Doposażenie placu zabaw „Małpi Gaj” wykonano ze środków budżetu obywatelskiego miasta Lęborka (w ramach małego zadania inwestycyjnego). O rozbudowę placu wnioskował Adam Szymikowski, a realizacja inwestycji przekroczyła 40 tysięcy złotych. Natomiast wykonawcą była firma PPHU „Julka” Sabina Marciniak z Krępy Kaszubskiej.

Przy okazji wzbogacenia ogródka jordanowskiego o kolejne elementy należy pamiętać o właściwym ich użytkowaniu. Niestety wcześniej dochodziło w tym miejscu do uszkodzeń urządzeń oraz dewastacji infrastruktury parkowego placu zabaw.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.