K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będzie otwarte boisko

0

Duży niepokój mieszkańców osiedla Niepodległości wywołała informacja o zamknięciu boisk przy Szkole Podstawowej nr 10. Szczególnie w kontekście budowania tego typy obiektów przy innych słupskich szkołach. Okazuje się, nie po raz pierwszy, że powodem takich kroków są osiedlowi wandale.

Przy jednych szkołach miasto buduje boiska, a przy innych zamyka – interweniowali w naszej redakcji słupszczanie i wskazywali na obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej nr 10. Szybko okazało się, że powodem takich kroków podjętych przez dyrekcję placówki są zniszczenia dokonane przez osiedlowych wandali. Obiektem ich agresji nie były jednak urządzenia sportowe, a ogrodzenie. Jego stan zagrażał bezpieczeństwu użytkowników boisk i przechodzącym obok mieszkańcom osiedla, więc dyrektor szkoły zdecydował o dokonaniu jego rozbiórki. Na ten czas zmuszony był również wyłączyć boisko z użytkowania. W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace rozbiórkowe. Zniszczone elementy ogrodzenia zostaną usunięte, a dobre przęsła – jak informuje dyrektor Bogdan Leszczuk – będą wykorzystane do zabezpieczenia terenu innej placówki oświatowej. Po zakończeniu prac remontowych z boiska będą mogli bezpiecznie korzystać uczniowie i mieszkańcy osiedla. Bez obaw i przeszkód można natomiast korzystać z przyszkolnego placu zabaw, który swego czasu również musiał być zamykany i naprawiany.

Na marginesie warto zauważyć, że nie jest to jedyne miejsce w Słupsku, w którym wandale narażają budżet na ciągłe wydatki. Drugim takim jest podwórko pomiędzy ulicami Konopnickiej i Tuwima. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że jest ono obserwowane przez kamery monitoringu. Problem jednak w tym, że obrazu z nich… nikt nie obserwuje. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.