K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zwycięskie szczypiornistki SP 3

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 imienia Orla Białego w Słupsku zakończyły się rozgrywki drugiej edycji Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej. Tę rywalizację po raz drugi wygrały reprezentantki SP 3.

Przez siedem miesięcy, począwszy od października, sześć zespołów ze Słupska i jeden ze Sławna brało udział w serii turniejów pod nazwą Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt. Zakończone rozgrywki to autorski pomysł Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Słupia”, który dla młodych zawodniczek był szansą na zdobycie doświadczenia wraz z weryfikacją swoich umiejętności na tle rówieśniczek.

Ostatni turniej rozegrany w miniony weekend w najlepszych nastrojach zakończyła klasa VI z SP 3, która wygrała aż 20:5 z zespołem UKS Lider Handball Sławno. To zwycięstwo przypieczętowało wygranie ligi i zakończenie całej edycji bez porażki. Za to walka o drugie i trzecie miejsce trwała do ostatniego spotkania. Wielką szansę zaprzepaściła klasa VI z SP 10, która przegrała najpierw z klasą szóstą SP 4 aż 8:21 oraz drużyną swojej szkoły, ale z klasą piątą – 21:25. Tak więc na miejscu drugim uplasowała się klasa szósta SP 4, a na trzecim klasa szósta SP 10. Kolejne miejsca, począwszy od czwartego, zajęły: SP 10 klasa piąta, UKS Lider Handball Sławno i SP 3 klasa piąta.

Robert Firkowski, prezes MKS Słupia podkreśla, że nie jest to jeszcze pora na myślenie o zespole ligowym. Na bazie dziewcząt z klas szóstych będzie można budować drużynę młodziczek. W tych rozgrywkach chodzi przede wszystkim o rozwój zawodniczek z klasach grających w tych turniejach.

Mecze w drugiej edycji dostarczyły wiele emocji i wrażeń. Były bardzo zacięte, a doping gorący. Zawodniczki z turnieju na turniej potwierdzały, że stają się coraz lepsze, a ich postawa na boisku imponowała i wzbudzała podziw kibiców. Łącznie w sześciu turniejach rozegrano 30 meczów i strzelono 626 bramek.

Równolegle z tą ligą trwały rozgrywki klas czwartych ze Słupska i Ustki w ramach projektu „Trenuj, Graj, Zwyciężaj”, który od nowego roku szkolnego będzie miał swoją klasyfikację ligową. Rozgrywkami w nowej edycji Auto Diug zainteresowane są oprócz Słupska i Sławna zespoły z Postomina, Nowej Karczmy oraz Ustki. Zapowiada się zacięta rywalizacja. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.