K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Energa Cyklo Cup

0

Wyścig Energa Cyklo Cup w powiecie lęborskim odbył się po raz pierwszy. W wydarzeniu organizowanym przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe wzięło udział około 400 zawodników. Najstarszy uczestnik miał 82 lata.

W minioną niedzielę, 20 maja, ponad 400 kolarzy uczestniczyło w sportowym wydarzeniu Cyklo Lębork z serii Energa Cyklo Cup. Start i metę wyścigu, którego organizatorem było Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe, zlokalizowano w centrum miasta, na placu Pokoju.

Są dwa dystanse do wyboru – mówi Bartłomiej Glaas z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. – Pierwszy liczy 92 kilometry, a drugi jest o prawie połowę krótszy. Dla osób trochą mniej wprawionych.

Od uczestników wymagany był rower wyposażony w dwa hamulce – niekoniecznie szosowy – oraz kask. Wyścig był przeznaczony tylko dla amatorów. Najliczniejszą kategorią wiekową była M3, czyli cykliści od 30 do 39 roku życia. Na starcie stanęli kolarze w wieku od 15 do 82 lat życia.

Imprezę po raz pierwszy zorganizowano na terenie powiatu lęborskiego i nie zabrakło w niej sukcesów jego mieszkańców. Do takich można zaliczyć rywalizację na dystansie 91 kilometrów. W gronie panów ostatecznie na swoją korzyść szalę zwycięstwa przechylił Arkadiusz Petka – reprezentant lokalnego klubu Lew Lębork. Możliwe, że Lębork stanie się na stałe ważnym punktem na sportowej mapie Pomorza, a kolarska impreza mocnym akcentem w kalendarzu Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.