K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podwójna artystyczna odsłona

0

W Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku zorganizowano wyjątkowe spotkanie. Goście uczestniczyli w wernisażu prac malarskich Aliny Walkusz oraz promocji tomiku poezji Haliny Krzewniak ze Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury „TAK”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z udziałem Aliny Walkusz i Haliny Krzewniak. Goście, którzy odwiedzili Młodzieżowy Domu Kultury w Lęborku mieli możliwość zapoznania się z twórczością artystek, które nieczęsto prezentują własne dzieła. Prace malarskie Aliny Walkusz z ostatnich dziesięciu lat zostały zaprezentowane w ramach pierwszej wystawy autorskiej zatytułowanej „Zauroczenie”. to obrazy olejne oraz akryle.

Znajduje się tu jeden rodzynek, czyli obraz olejny sprzed trzydziestu kiedy to zaczynałam pracę w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku – mówi Alina Walkusz. – Podarowałam go mojej mamie i czuję do niego duży sentyment. Chciałam pokazać go moim przyjaciołom i gościom jak przez trzydzieści lat rozwijało się moje malarstwo.

Źródłem inspiracji dla malarki są przede wszystkim natura i człowiek. Nie ukrywa, że inspiruje się także pracami dziecięcymi. Według artystki dzieci mają niczym nieskrępowaną wyobraźnię i ona tego im zazdrości. Chciałaby także być takim wolnym ptakiem w swoim malarstwie.

Podczas uroczystości nastąpiła również promocja pierwszego tomiku poezji Haliny Krzewniak. Zawarte w nim są wiersze sprzed czterdziestu, trzydziestu lat.

Wierszy jest niewiele, bo tylko osiem – mówi poetka. Ich tematyka dotyczy przyrody i przeżyć. Te wiersze są bardzo osobiste. Jest to takie spojrzenie na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat mojego wnętrza. Są też dwa wiersze związane z Lęborkiem, a konkretnie z naszym kościołem i naszą rzeką. Będę zawsze starała się zamieścić jakiś wiersz związany z naszą ziemią, błękitną krainą.

Zarówno z wystawą malarską, jak i z zawartością tomiku wierszy „Preludium” można się zapoznać w siedzibie lęborskiego MDK-u. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.