K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wojska Polskiego przejezdna

0

Aleja Wojska Polskiego jest już przejezdna po ponaddwutygodniowym remoncie. Poprawiono stan dwóch skrzyżowań, ale nie zmieniła się organizacja ruchu w okolicach ulicy Wileńskiej.

Jezdnię alei Wojska Polskiego zamknięto ponad dwa tygodnie temu. Przyczyną była uszkodzona przez ciężki transport kostka brukowa, która nie wytrzymała np. ciężaru autobusów. Szczególnie na odcinku od skrzyżowania alei Wojska Polskiego i ulicy Wileńskiej w stronę dworca autobusowego – tam zastosowano bardziej ozdobne niż praktyczne płytki. Z wiadomym skutkiem. Pierwsza reakcją władz na zniszczenia było zamknięcie wjazdu pojazdów w wymienionym wyżej kierunku. Nie spodobało to się kierowcom, ale to nie oni ustanawiają zasady ruchu w mieście. Potem zapadła decyzja o remoncie dwóch skrzyżowań leżących na styku z aleją Wojska Polskiego, czyli z Wileńską i Adama Mickiewicza. Na tym drugim skrzyżowaniu w dalszym ciągu leży kostka, chociaż autobusy i inny ciężki sprzęt jeżdżą tamtędy rzadko.

Problemem pozostaje ciągłe wojażowanie samochodów osobowych po zamkniętej dla ruchu stronie Wojska Polskiego. Ale tak to już jest, że po to, by prawo było przestrzegane musi być konsekwentnie egzekwowane poprzez odpowiedzialne za to służby.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.