K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przez Ustkę za darmo

0

Samorząd w Ustce zamierza wprowadzić na obszarze miasta darmowy transport miejski. Już w sezonie letnim zostaną uruchomione dwie linie, które pozwolą skomunikować krańce nadmorskiego kurortu.

Władze Ustki chcą, aby darmowa komunikacja działała od pierwszego lipca do piętnastego września. Pierwsza z planowanych linii miałaby kursować wzdłuż nabrzeża zapewniając transport na plaże. Druga zaprojektowano głównie z myślą o mieszkańcach, tak aby umożliwić im dotarcie do najważniejszych instytucji w mieście. Bezpłatny transport ma być również remedium na pojawiający się w sezonie problem z brakiem miejsc parkingowych.

Mamy sytuację bardzo napiętą, jeżeli chodzi o miejsca parkingowe – przyznaje Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, wiceburmistrz Ustki. – Te linie będą przebiegały blisko parkingu przy ulicy Słupskiej. Będziemy namawiać turystów, żeby tam zostawiali samochody i dalej podróżowali autobusem.

Transport miejski będzie w przyszłości uzupełnieniem kluczowej dla Ustki inwestycji – węzła przesiadkowego. Przy nim zlokalizowane będą przystanki. Po tym sezonie letnim władze miasta będą chciały rozpocząć tę inwestycję. Liczą na to, że w czasie wakacji uda się zawrzeć umowę z zarządem województwa na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

Ostateczną decyzję w prawie uruchomienia darmowej komunikacji podejmie Rada Miejska w Ustce. Szacowany koszt udogodnienia to około 250 tys złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.