K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

500+ dla strażaka

0

Już po raz drugi strażacy ze Słupska przejadą na rowerach kilkaset kilometrów, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy dla swojego kolegi. W około 30 godzin na swoich jednośladach chcą pokonać dystans dzielący Słupsk od Wrocławia.

Celem szczytnej akcji jest pomoc Mateuszowi Maluszkiewiczowi, strażakowi z Wrocławia, który uległ poważnemu wypadkowi na służbie. Podczas usuwania skutków wichury spadł z wysokości 15 metrów w wyniku czego doznał uszkodzenia kręgosłupa i złamania wszystkich czterech kończyn. Aby wrócić do sprawności przeszedł dziesiątki operacji i czeka go wyczerpująca rehabilitacja. Koszty leczenia są bardzo duże i przekraczają możliwości finansowe poszkodowanego ratownika. W ich pokryciu pomóc chcą strażacy ze Słupska, którzy na rowerach zamierzają pokonać 500 km do Wrocławia. Kolarze w trasę wyjadą 1 czerwca spod komendy straży pożarnej o 8.30 i w około 30 godzin planują osiągnąć upragniony cel. Do uczestnictwa w podróży zachęcają wszystkich chętnych, ponieważ razem łatwiej jest przejechać wyznaczony dystans. Do wspólnej jazdy można przyłączyć się na każdym odcinku trasy.

Całą trasę na pewno pokona pięciu kolarzy – mówi Jędrzej Banasik z PSP w Słupsku. – Na poszczególnych odcinkach będą się przyłączali inni rowerzyści. Wiadomo, że jak będziemy jechali w większej grupie, tołatwiej nam będzie ten dystans pokonać. Na początku będzie dość liczna grupa kolarzy, która „pociągnie” nas od startu. Mamy też informacje od różnych grup, które przyłączą się na trasie i liczna grupa odprowadzi nas do mety. Właściwie, to przez cały czas mamy zapewnione wsparcie innych kolarzy.

W trakcie pokonywania kolejnych kilometrów, strażaków ubezpieczać będzie samochód serwisowy użyczony przez zwycięzcę Tour de Pologne Henryka Charuckiego. W ostatni etap zmagań włączą się utytułowani i znamienici mistrzowie kolarstwa, jak wspomniany już Henryk Charucki, Jan Brzeźny czy Jan Faltyn.

Cała trasa przejazdu została udostępniona na facebookowym fanpagu’u Strażacy ze Słupska. Uczestnictwo we wspólnym przejeździe jest odpłatne. Aby wziąć w nim udział należy zasilić datkiem konto fundacji pomagającej Mateuszowi Maluszkiewiczowi. Dane do wpłaty można znaleźć na profilu tego charytatywnego wydarzenia.(opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.