K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Włamywacze pod kluczem

0

Policjanci ze Słupska zatrzymali sprawców włamań i kradzieży do sześciu mieszkań, lombardu i sklepu jubilerskiego. Łupem rabusiów padły biżuteria i kosztowności wycenione na 60 tys złotych.

Sprawą serii włamań, do których dochodziło na terenie miasta funkcjonariusze z I Komisariatu w Słupsku zajmowali się od dłuższego czasu. Aby dokładnie wyjaśnić okoliczności kradzieży policjanci dokładnie zbadali zebrany materiał dowodowy. Zabezpieczyli i przeanalizowali monitoring z miejsca przestępstwa oraz przesłuchali świadków. Prowadzone czynności dochodzeniowe doprowadziły śledczych na trop sprawców włamań.

W trakcie akcji akcji policjanci weszli do mieszkania słupszczanina i jego konkubiny – informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – W mieszkaniu zabezpieczyli bardzo duże ilości kradzionej złotej i srebrnej biżuterii o wartości około 60 tysięcy złotych. W tej chwili będziemy ustalać pokrzywdzonych.

31-letni słupszczanin oraz jego 28-letnia partnerka zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Główne zarzuty postawiono mężczyźnie, któremu za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że kobieta w procederze zajmowała się wprowadzaniem do obrotu skradzionej biżuterii. Za paserstwo musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.