K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Klucze wręczone

0

33 mieszkania ma oddany do użytkowania budynek komunalny przy ulicy Marusarzówny w Lęborku. Pierwsze rodziny odebrały już klucze do swoich nowych lokali.

Mieszkania komunalne oddano już do użytku. Nowe lokale znajdują się w trzyklatkowym budynku przy ulicy Marusarzówny 4 w Lęborku.

Wszystkie te 33 mieszkania przydzielane są osobom, które zwalniają nam swoje dotychczasowe mieszkanie – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – One będą potem różnie rozdysponowane, bo część na lokale socjalne, a część na sprzedaż. Przy bloku powstały nowe miejsca parkingowe, ponieważ przybywa mieszkańców na tym osiedlu

Inwestycja została zrealizowana przez lęborska firmę Zakład Budowlany „Dzida-Zaręba”. Koszt robót wyniósł blisko 4 miliony złotych. Budowlane przedsięwzięcie uzyskało 30-procentowe dofinansowanie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecnie w planach są kolejne budynki.

Zobaczymy jeszcze, na który z tych adresów uda nam się uzyskać pozwolenie na budowę – zastrzega się Witold Namyślak. – Na pewno mamy już budynek na rogu Sienkiewicza i Grunwaldzkiej.

Burmistrz zapowiada starania o powstanie budynków na Łokietka, placu Piastowskim, Stryjewskiego oraz na Malczewskiego, ale tam dopiero po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W. Namyślak chciałby na te budynki złożyć we wrześniu wnioski o dofinansowanie. Najpóźniej w marcu przyszłego roku. Jednocześnie mają być udostępniane działki pod budownictwo jednorodzinne. Po przyjęciu planu wdrożono procedury geodezyjne. Po ich zakończeniu będzie do do zbycia ok. stu działek w rejonie ulicy Polnej. Włodarz Lęborka ma nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie szansa na kupno takiej działki. Osiem działek będzie także przy ul. Nadmorskiej. Pod budownictwo wielorodzinne udostępniona zostanie działka przy Emilii Plater.

Z zapowiedzi burmistrza wynika, że w najbliższych latach będzie istniała nie tylko możliwość zakupu działek, ale kontynuowane będzie budownictwo prowadzone przez miasto oraz Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.