K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Brzechwa i inni

0

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku odbył się uroczysty apel. Przy okazji święta patrona szkoły nagrodzono laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego „Morze, nasze morze”.

Jan Brzechwa znany jest dzieciom przede wszystkim jako autor wielu znanych bajek i wierszy. Jego pamięci poświęcona była środowa (30 maja) uroczystość w Szkole Podstawowej w Wicku, której jest patronem.

Społeczność szkolna po raz trzydziesty pierwszy zgromadziła się na uroczystym apelu, a by uczcić święto patrona szkoły – mówi Jacek Perłak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku. Twórczość Jana Brzechwy zna już kilka pokoleń. To jest pisarz, poeta, którego myśmy czytali, którego bajki czytali nam nasi rodzice, nasi dziadkowie, a teraz my jako rodzice czy nauczyciele przekazujemy twórczość Jana Brzechwy następnym pokoleniom.

Uczniowie zaprezentowali bogaty repertuar artystyczny, w tym w języku kaszubskim. Recytowano wiersze, były pokazy taneczne przeplatane znanymi piosenkami – oczywiście w wykonaniu utalentowanej młodzieży.

Apel był okazją do wręczenia nagród i wyróżnień laureatom 14. wojewódzkiego konkursu plastycznego „Morze, nasze morze” organizowanego przez nauczyciela placówki Bolesława Mielewczyka. Do tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowano 283 prace z 21 szkół podstawowych, między innymi z Lęborka, Słupska i Wejherowa.

Jak przekazał mi pan Bolesław, zaczynał on od konkursu szkolnego, później konkursu gminnego, a później ze względu na dużą popularność konkursu, prace zaczęły napływać z całego województwa w kategoriach dzieci starszych i młodszych. Jest taka tradycja, że dyrektor szkoły w Wicku wybiera jedną pracę i honoruje ją swoją nagrodą. W tym roku przypadła ona uczennicy szkoły podstawowej w Redzie – poinformował Jacek Perłak.

Patrona szkoły czczono uroczystym złożeniem kwiatów przed jego pamiątkowym wizerunkiem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.