K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Most przed terminem

0

Ponad cztery miesiące przed terminem udostępniono most łączący ulicę Weterynaryjną z Lotników, a dalej z Komuny Paryskiej w Lęborku. Przez rzekę Łebę wybudowano nowe połączenia drogowe, ścieżkę rowerową, chodniki oraz oświetlenie.

Nowa przeprawa łącząca ulice Pionierów i Weterynaryjną z Lotników i Komuny Paryskiej w Lęborku ma usprawnić komunikację nie tylko w tej części miasta. Most ułatwi dojazd straży pożarnej i innych służb ratowniczych. Nowe połączenie ma służyć nie tylko pieszym i rowerzystom, ale i pracownikom wielu firm znajdujących się przy ulicy Pionierów oraz uczniom Powiatowego Centrum Edukacyjnego.

To nowe połączenie, które właśnie zostało udostępnione, powinno znacznie usprawnić ruch, szczególnie w porach szczytu komunikacyjnego – mówi Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku. – Pozwoli ono przekierować samochody ze skrzyżowań alei Wolności z ulica Armii Krajowej i Czołgistów, z ulicy Mostnika i Westerplatte. Również ci, którzy z innych kierunków podążają w kierunku centrum będą mieli alternatywę w postaci może dłuższej, ale spokojnej, płynnej jazdy.

Zgodnie z umową z wykonawcą most miał być oddany do użytku najpóźniej do 30 września tego roku. Udało się to zrobić o wiele wcześniej.

Dokonaliśmy odbioru prac i wykonawca zszedł z placu budowy – informuje Romuald Babul. – Pozostawił nam drogi, most, oświetlenie, ścieżkę rowerową i chodniki.

Koszt budowy nowego mostu wraz w drogami dojazdowym i infrastrukturą wyniósł około 3 i pół miliona złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.