K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolarska akcja strażaków

0

Dziś rano strażacy ze Słupska wyjechali na rowerach do Wrocławia, aby wspomóc zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanego w akcji kolegi. Cel wyprawy zamierzają osiągnąć w 30 godzin.

Do Wrocławia spod słupskiej komendy wyruszyło pięciu śmiałków, ale na pierwszych kilometrach trasy mogli liczyć na towarzystwo innych rowerzystów. W ten sposób kolarze chcą zebrać fundusze na rehabilitację strażaka Mateusza Maluszkiewicza, który uległ poważnemu wypadkowi na służbie. Każdy, kto chciałby indywidualnie włączyć się w zbiórkę, może to uczynić, wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji, podane na facebookowym profilu akcji Strażacy ze Słupska, w zakładce Wydarzenia: 500+ km dla Mateusza (edycja druga).

Mateuszowi przyda się każda złotówka – mówi słupski strażak Jędrzej Banasiak. – Nasz kolega w 2015 roku uległ wypadkowi przy pracy i do dzisiaj się leczy i rehabilituje. Każda pomoc będzie mile widziana.

Ostatnie kilometry strażacy ze Słupska przejadą w asyście mistrzów kolarstwa – Henryka Charuckiego i Jana Brzeźnego. Wydarzenie można śledzić za pośrednictwem facebookowego profilu akcji, gdzie prowadzona jest relacja z trasy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.