K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze na tężnie i pianino

0

Komisja Słowińskiej Grupy Rybackiej oceniła złożone przez podmioty publiczne projekty w zakresie rozwoju infrastruktury społecznej. W konkursie, który zakończył się 31 marca, rozpatrzono sześć wniosków z terenu SGR. Łączna kwota do wykorzystania wyniosła 800 tysięcy złotych.

Wnioski o dofinansowanie zostały złożone przez Centrum Kultury Gminy Ustka, Gminę Kobylnica, Gminę Miasto Ustka, Gminne Centrum Promocji i Kultury w Kobylnicy, Powiat Słupski oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, które jako jedyne nie zakwalifikowało się do grona beneficjentów programu.

Tematyka przedłożonych projektów była bardzo różnorodna. Wśród nich znalazł się plan zagospodarowania parku przy kinie w Ustce i budowy tężni solankowych. Powiat Słupski zaprojektował plac zabaw przy Centrum Administracyjnym Domów Dziecka w Ustce. Na terenie Gminy Ustka planowana jest natomiast modernizacja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Pęplinie, w której mają być prowadzone zajęcia z integracji sensorycznej dla dzieci. Kolejny pomysł – autorstwa Gminy Kobylnica – dotyczył stworzenia sali koncertowej i zakupu pianina.

Jak informuje Słowińska Grupa Rybacka, ocena wniosków zakończyła się w połowie maja, a finalizacji prac nad projektami można spodziewać się już w 2019 roku. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.