K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawnie i radośnie

0

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na lęborskim placu Pokoju przygotowano specjalne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców miasta. Nie zabrakło przy tym występów scenicznych.

W Lęborku Międzynarodowy Dzień Dziecka celebrowano tradycyjnie w plenerze, czyli na placu Pokoju. Przygotowano mnóstwo zabaw z niespodziankami. Dzieci mogły korzystać z atrakcji znajdujących się w pobliżu sceny. Na maluchów czekały dmuchane zamki ze zjeżdżalniami, suchy basen z piłeczkami, eurobungy, kolorowe gry plenerowe z Miejską Biblioteką Publiczną w Lęborku, pokazy wozów strażackich oraz konkursy z nagrodami.

Sporo działo się też na samej scenie. Począwszy od koncertu słonecznych i bajkowych piosenek po występy wokalistów z Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. Zaprezentowały się też grupy taneczne m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, Powiatowego Ogniska Artystycznego czy Lęborskiego Studia Tańca „Bravo”. Nie zabrakło też animacji i zabaw dla najmłodszych. Podczas imprezy rozstrzygnięto konkursu plastyczny dla dzieci z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem”.

Festyn plenerowy, podobnie jak było to w latach ubiegłych, cieszył się sporym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców miasta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.