K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczny weekend

0

Podczas akcji „Bezpieczny weekend” policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Pod tym względem na terenie powiatu lęborskiego było w miarę spokojnie.

Prowadzone w dniach od 30 maja do 3 czerwca działania „Bezpieczny weekend” policjanci lęborskiej drogówki kwalifikują jako dość spokojne. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów związanych z długim weekendem. Przede wszystkim chodziło o ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych oraz usprawnienie ruchu pojazdów.
W trakcie akcji zwracano szczególną uwagę na przekroczenie prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
W tym czasie na terenie powiatu lęborskiego policjanci odnotowali siedem kolizji. Wyeliminowano z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych rowerzystów oraz dwie osoby, które prowadziły samochód, będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczali „IV Półmaraton Wrotkarski” w Lęborku i prowadzili wspólne patrole ze strażą graniczną.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.