K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jubileuszowe wędkowanie

0

Ponad 360 młodych wędkarzy wzięło udział w zawodach, które odbyły się w minioną niedzielę nad jednym z lęborskich stawów. Była to jubileuszowa, bo 20. edycja imprezy organizowanej dla dzieci przez członków lęborskich kół Polskiego Związku Wędkarskiego.

Członkowie lęborskich kół Polskiego Związku Wędkarskiego już po raz 20. zorganizowali wspólnie z burmistrzem miasta, starostą lęborskim oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku – zawody wędkarskie pod hasłem „Wędkarze dzieciom”. Podczas tegorocznej edycji wędkarskich potyczek, podobnie jak w latach ubiegłych, frekwencja dopisała.

Jest to nasz mały jubileusz – mówi Mieczysław Szmidtka, prezes koła PZW przy KPP w Lęborku. – Zaczęliśmy w 1998 roku tylko silami naszego koła. Potem dołączyły inne. Z biegiem lat w imprezie zaczęło uczestniczyć coraz więcej dzieci. W zeszłym roku zapisało się na zawody 405 dzieci. Do stawu wpuściliśmy 75 kilogramów pstrąga, którego użyczył nam hodowca. Co roku nam użycza. Specjalnie na Dzień Dziecka.

Wędkarskie zawody dla dzieci są jedną z większych tego typu imprez odbywających się na terenie miasta. W minionych latach działania organizatorów zostały docenione także poza granicami województwa.

W 2014 roku braliśmy udział w konkursie na zabawy i festyny dla dzieci i nasza impreza zdobyła czwarte miejsce w Polsce. Jesteśmy z tego dumni – podkreśla Henryk Łukian, wiceprezes ds. sportu koła PZW przy KPP w Lęborku.

Niedzielne zawody odbyły się tradycyjnie nad urokliwym stawkiem, położonym w pobliżu ulic Pułaskiego i Lipowej w Lęborku. Wzięło w nich udział ponad 360 małych wędkarzy! Chłopcy i dziewczynki rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych. Mieczysław Szmidtka dodaje, że poza wędkowaniem w stawie rozegrane zostały także inne konkurencje, a wśród nich łowienie rybek „na sucho” i biegi w workach.

Zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych wręczono puchary, medale i nagrody. Kolejne zawody z cyklu „Wędkarze dzieciom” już za rok – tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.