K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wrotkarze na starcie

0

U zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków w Lęborku odbył się IV Półmaraton Wrotkarski. Bieg główny przeprowadzono na dystansie 21 kilometrów.

W niedzielne popołudnie przeprowadzono czwartą edycję Półmaratonu Wrotkarskiego. Start i meta wyznaczone były przy pływalni miejskiej „Rafa” u zbiegu ulic Kusocińskiego i Olimpijczyków w Lęborku.

Zawody rozpoczęły dzieci do lat 12 pokonując dystans około 600 metrów. Pierwszy na mecie był 11-letni Mateusz Sylwestrzak z UKS Giżycko. Natomiast wśród dziewczynek najszybsza okazała się być 10-letnia Julia Heinrich z Klubu Sportowego Jastrzębie Bydgoszcz. Następnie do wrotkarskiej rywalizacji na czas przystąpiły dzieci w wieku od 13 do 15 lat. Dystans 1150 metrów jako pierwsi pokonali 13-letni zawodnicy – Kamil Skrzypiec z Pruszcza Gdańskiego oraz Karolina Kalbarczyk z Lęborka.

Najbardziej wyczerpującą i najdłuższą trasę do pokonania mięli zawodnicy biorący udział w biegu głównym. Mięli do pokonania 21 kilometrów, czyli 11 okrążeń ulicami Kusocińskiego, Teligi i znów Kusocińskiego. W sumie rywalizowało ze sobą 76 wrotkarzy. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęli Konrad Tatarata uzyskując czas 36 min. 35 sek. oraz Katarzyna Majorczyk-Norek (45:58). Natomiast z lęborczan pierwsi na metę dotarli Marta Skibicka i Łukasz Kozyra.

Półmaraton Wrotkarski zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Kaszub w rolkarstwie szybkim. W edycji 2018 przeprowadzonych zostanie łącznie sześć zawodów na terenie pomorskich miejscowości. Zawody organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku odbyły się jako drugie w tym cyklu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.