K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe piwnice zalane

0

W pomieszczeniach piwnicznych oddanego niedawno do użytku budynku wielorodzinnego przy ulicy Marusarzówny wybiła studzienka kanalizacyjna. Wzbudziło to zakłopotanie i wzburzenie nowych lokatorów bloku.

Niedawno informowaliśmy o mieszkaniach komunalnych oddanych do użytku w budynku przy ulicy Marusarzówny 4 w Lęborku. Wszystkie 33 lokale przydzielono osobom, które zwalniają miastu swoje dotychczasowe lokum. Po odebraniu kluczy wielu lęborczan przeprowadziło się na nowe miejsce, a niektórzy jeszcze są w trakcie przeprowadzki. W związku z tym część przedmiotów do nich należących tymczasowo przechowują w piwnicy. Są to m.in. drewniane meble, odzież i książki. Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy jednej z trzech klatek nowego bloku. Ich piwnice zostały zalane wypływającymi nieczystościami ze studzienki kanalizacyjnej. Wskutek tego ich mienie uległo zniszczeniu. Natomiast nowe ściany i posadzka zostały zanieczyszczone. W dodatku w pomieszczeniach unosi się fetor. Cała sytuacja jest dla nowych lokatorów niepokojąca.

Burmistrz miasta nie odniósł się bezpośrednio do zaistniałego zdarzenia, gdyż nie był zaznajomiony z zaistniałym problemem.

Trudno jest mi coś powiedzieć, ale na pewno nie jest to rzecz, której nie można naprawić – stwierdził Witold Namyślak.

Z późniejszych informacji przekazanych nam przez ratusz wynika, że do zalania piwnic miało dojść również w blokach sąsiadujących z Marusarzówny 4. Było to skutkiem zatoru powstałego w sieci kanalizacyjnej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.