K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Termomodernizacja z konkursem

0

Rozstrzygnięto konkurs organizowany w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na obszarze MOF Lębork”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali obrad rady powiatu lęborskiego.

Inwestowanie w ekologię warte jest każdych pieniędzy. To inwestycja w przyszłość i w zdrowsze warunki życia tak młodszych, jak i starszych pokoleń – mówiła starosta Teresa Ossowska-Szara podczas uroczystego wręczenia nagród w konkursie organizowanym w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na obszarze MOF Lębork”.

Rozstrzygnięcie konkursu, którego przedmiotem była kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca oszczędności energii i ochrony klimatu, odbyło się w poniedziałek (4 czerwca) w Starostwie Powiatowym w Lęborku. Ze zdobywcami czołowych miejsc spotkali się, oprócz starosty, również wójt gminy Łęczyce oraz reprezentujący wójta gminy Nowa Wieś Lęborska – kierownik referatu rozwoju gminy, ochrony środowiska oraz promocji. Na konkurs wpłynęły prace plastyczne oraz małe formy filmowe. Były one oceniane podwójnie: przez komisję konkursową oraz portal społecznościowy Facebook. Przedstawiały w niezwykle sugestywny sposób korzyści płynące z proekologicznych rozwiązań, na które składa się, m.in. codzienne oszczędzanie energii, stosowanie energooszczędnych źródeł oświetlenia oraz modernizacja budynków.
Nagrodzone prace plastyczne można oglądać w holu głównym starostwa (codziennie w godzinach pracy urzędu).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.