K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czy Lębork wymiera?

0

Czy Lębork wymiera? odpowiedź na to pytanie będzie można uzyskać podczas otwartego wykładu „Sytuacja demograficzna Polski i Lęborka. Od przeszłości do współczesności oraz zagrożenia na przyszłość”. Spotkanie poprowadzi dr Radosław Sikora.

Zainteresowani wykładem na temat wyludniania się Lęborka będą mogli spotkać się z Radosławem Sikorą, historykiem wojskowości staropolskiej, zajmującym się również demografią historyczną i współczesną.

Spotkanie organizowane jest przez Porozumienie Reduta Lębork. Odbędzie się ono 11 czerwca o godz. 17 w Centrum Informacji Turystycznej w Lęborku przy alei Niepodległości 6 – zapowiada Jarosław Gryń z Reduty Lębork.

Podczas wykładu będzie można uzyskać również odpowiedzi na pytania nurtujące lęborczan w kontekście demografii miasta.

Chciałbym przedstawić sytuacje demograficzna miasta, która jest bardzo niewesoła – mówi Radosław Sikora. – Stoimy w przededniu katastrofy demograficznej, gwałtownego wyludniania się miasta. Chciałbym, żeby w roku wyborów samorządowych mieszkańcy, którzy pójdą wybierać swoich przedstawicieli, zdawali sobie z tego sprawę. Opowiem także o sytuacji Polski i jak ona zmieniała się na przestrzeni dekad. Takie tło umożliwi zrozumienie tego, co się dzieje w Lęborku. Przedstawię także aktualne liczby, statystyki z roku 2017, które pojawiły się kilkanaście dni temu na oficjalnych stronach Głównego Urzędu Statystycznego. Nieco ponad 35 tysięcy ludzi jest w Lęborku zameldowanych. Stan faktyczny to kilka tysięcy mniej.

Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.