K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sukcesy siatkarzy

0

Siatkarze z SPS Lębork odnoszą coraz większe sukcesy. Do takich zaliczyć można m.in. powołanie Damiana Schulza, wychowanka Jarosława Pruskiego, do kadry narodowej.

Wśród sportowców powiatu lęborskiego są zawodnicy odnoszący sukcesy na arenach międzynarodowych. Dobra passa nie opuszcza siatkarzy, w tym wywodzących się się z klubu SPS Lębork. Chodzi o Damiana Schulza, którego pierwszym nauczycielem, a jednocześnie osobą wspierającą jego sportowy rozwój, był Maciej Bieniasz-Krzywiec.

Ogromny zaszczyt nas spotkał – nie kryje satysfakcji Jarosław Pruski, trener SPS Lębork. – Wychowanek naszego klubu został powołany do kadry Polski i aktualnie reprezentuje nasz kraj w turnieju Ligi Narodów w Japonii. Początki były bardzo trudne, ale Damian wytrwał i dzisiaj możemy być dumni, że mamy reprezentanta Lęborka w najwyższych rozgrywkach siatkarskich.

Kolejne ważne wydarzenie to udział reprezentantów powiatu lęborskiego w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – w piłce siatkowej mężczyzn w Pile.

Ostatnio brałem udział jako trener razem z zawodnikiem Kosmą Kowalskim, uczniem Gimnazjum nr 1 (obecnie SP 1) w Lęborku w rozgrywkach siatkarskich Olimpiady Młodzieży – dodaje Jarosław Pruski. – To jest najważniejsze wydarzenie w świecie sportu młodzieżowego. Jako reprezentacja województwa zdobyliśmy srebrny medal. Jest to ogromne osiągnięcie, chociaż zeszłorocznego złotego medalu nie udało się obronić. Przegraliśmy 2:3 z reprezentacja województwa śląskiego.

Srebrny medal zdobyty na tegorocznej olimpiadzie to zaledwie drugi medal zdobyty w ciągu 24 lat przez województwo pomorskie w siatkówce mężczyzn w całej historii Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.