K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg na K2

0

Za wpisowe zapłać krwią i pokonaj dystans jednej z pereł Himalajów K2. Tak prezentuje się bieg charytatywny zorganizowany parafii św. Jana Kantego. Celem akcji jest pomoc choremu na białaczkę Filipowi.

Dokładnie 8.611 metrów będą mieli do pokonania uczestnicy biegu w parafii pw. św. Jana Kantego. To wysokość szczytu drugiego ośmiotysięcznika w Himalajach – góry K2. Organizatorzy postarali się o to, aby jak najlepiej oddać charakter wyzwania, do którego nawiązuje nazwa imprezy. Trasę wytyczono przez Lasek Południowy pod Słupskiem, gdzie na uczestników czekają liczne podbiegi pod strome skarpy. Wyjątkowy jest też sposób w jaki możemy zapłacić za udział w biegu. Jak informuje Dariusz Kloskowski, organizator akcji, wysokość opłaty startowej wynosi 30 złotych. Ci jednak, którzy zawczasu zdecydują się oddać krew w słupskim centrum krwiodawstwa, na starcie pojawią się jako honorowi goście, bez konieczności wnoszenia jakichkolwiek należności.

Proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego, ksiądz Wojciech Filimon, przyznaje, że pokonanie dystansu, jaki zaplanowali organizatorzy, to duży wysiłek fizyczny dla zawodników. To nie tylko zdobywanie symbolicznej góry, ale także pokonywanie własnych barier – psychicznych i fizycznych. A do tego dar serca dla innych – potrzebujących, cierpiących – w postaci oddanej im krwi.

Biegacze będą ze sobą rywalizować nie tylko dla medali, ale głównie po to, aby pomóc choremu na białaczkę Filipowi – harcerzowi ze Słupska. Oddając krew można też wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa, które jak zawsze w okresie letnim boryka się z brakiem tego bezcennego leku.

W okresie wakacyjnym potrzebujemy – tak jak zawsze zresztą – każdej krwi – mówi Marzena Harnaszkiewicz-Więckowska z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Słupsku. – Okres letni to czas, kiedy krwiodawców ubywa, a zapotrzebowanie na krew jest zdecydowanie większe. Dlatego wszyscy krwiodawcy są mile widziani, a każda krew zostanie wykorzystana.

Bieg na K2 odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, o godzinie 19. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej www.biegislupsk.pl lub w biurze zawodów czynnym w dniu imprezy od godziny 17. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.