K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomocni od 20 lat

0

Zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Lęborku goście uczestniczyli w wyjątkowej gali. Podsumowano 20 lat działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem”.

Dwudziesty rok istnienia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem” mija w tym roku. Z tej okazji w czwartek (7 czerwca) w sali rajców lęborskiego ratusza zorganizowano jubileuszową galę. Podczas prezentacji przybliżono podejmowane od 1998 roku działania. Krokiem milowym w funkcjonowaniu stowarzyszenia był rok 2004. Wówczas uzyskano status organizacji pożytku publicznego, a przy wsparciu Farm Frites Poland S.A. otwarto Dziecięce Centrum Rehabilitacji w Lęborku.

Czując oddech tej firmy staramy się jak możemy, żeby nie zawieść darczyńcy, ponieważ corocznie otrzymujemy konkretną sumę na funkcjonowanie dziecięcego centrum – mówi Maria Machola, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, kierownik WTZ. – Poza tym dziecięce centrum dało nam doping. Rozwinęliśmy skrzydła. Od tego się zaczęło i za to bardzo, bardzo dziękujemy. Oczywiście, bez burmistrza nie byłoby to możliwe.

Fundacji, stowarzyszeń jest mnóstwo i zapytań jest bardzo dużo – dodał Adam Klasa, prezes i dyrektor naczelny Farm Frites Poland S.A. – Nam jako Farm Frietes, najbliżej jest do inicjatyw lokalnych. O lokalnym wsparciu mamy też zapisy w swoich strategiach, więc cieszymy się, że możemy pomóc. Cieszymy się, że rozwija się stowarzyszenie, a przede wszystkim, że zyskują na tym dzieci. Ale również dorośli.

W 2009 roku powstało Przedszkole Integracyjne „Jesteśmy Razem”. Kolejnym z ważnych wydarzeń było uruchomienie Warsztatu Terapii Zajęciowej (2014 rok). Podczas gali podziękowano również zaproszonym gościom za okazane wsparcie oraz pomoc w działaniach na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. Wręczono dyplomy wdzięczności wraz z pamiątkowymi statuetkami. Okolicznościowe podziękowania i życzenia pomyślności wszystkim osobom zaangażowanym w działania fundacji złożył Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

Galę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu Agnieszki Skawińskiej, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.