K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piracka biblioteka

0

Po Nocy Muzeów przyszła pora na kolejne letnie wydarzenie kulturalne w mieście. Jutro Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza na wyjątkową Noc Bibliotek w pirackiej odsłonie. Organizatorzy gwarantują moc atrakcji.

W sobotę od godziny 18 do 22 Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zamieni się w piracką przystań. Wszystko z okazji czwartej Nocy Bibliotek, która raz w roku pokazuje inną stronę tych instytucji kultury. Cały budynek miejskiej książnicy przyozdobiono na modłę typową dla morskich wilków, ale główną siłą imprezy będą przygotowane atrakcje, w tym mapa dla poszukiwaczy skarbu, potyczki, bieg woja, spotkanie z Pomorską Drużyną „Wilce”, poczęstunek w tawernie, warsztaty plastyczne, podczas których będzie można wykonać dla siebie broń czy kapelusz. Pojawi się też Jack Sparrow, z którym śmiałkowie zagrają w kości.

Dzięki pracowni fotograficznej biblioteki każdy będzie mógł pozować do zdjęcia w pirackiej scenerii. Znajdzie się również coś dla amatorów konkurencji sprawnościowych. Na zewnątrz odbędzie się sprawdzian tężyzny fizycznej oraz konkurs rzutów do celu. Natomiast w środku dla miłośników muzyki przygotowano koncert z pieśniami rosyjskimi w tle. Nie zabraknie także pokazów filmów oraz warsztatów, podczas których będzie można wykonać pirackie ozdoby. Natomiast Noc Bibliotek tuż przed godz. 22 zwieńczy pokaz walki wojów. Na pamiątkę, wszystkim uczestnikom imprezy zostaną wręczone mapy prowadzące do skarbu. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej słupskiej książnicy www.biblioteka.slupsk.pl.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.