K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uciekł z miejsca wypadku

0

Policja w Słupsku prowadziła poszukiwania kierowcy, który wczoraj brał udział w wypadku na ulicy Bałtyckiej i uciekł z miejsca zdarzenia. W kolizji na wylotówce w stronę Ustki uczestniczyły dwa samochody marki Skoda i Fiat.

Wczoraj późnym wieczorem na wysokości stacji benzynowej przy ulicy Bałtyckiej doszło do zderzenia skody octavii i fiata punto. Policja ustaliła, że jadący od strony Ustki fiat zjechał nagle ze swojego pasa ruchu i otarł się o bok skody. Sprawca wypadku nie zamierzał jednak czekać na wyjaśnienia i uciekł z miejsca zdarzenia. Spowodowało to natychmiastową reakcję służb.

Policjanci rozpoczęli pościg za mężczyzną i niedługo potem został on zatrzymany. Okazało się, że to 45-latek, który ma na swoim koncie podobne przestępstwa, był już karany i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku.

Funkcjonariusze ujęli kierowcę fiata punto niedaleko miejsca jego zamieszkania. Test przeprowadzony alkomatem przez policjantów wykazał, że 45-latek w chwili spowodowania wypadku miał we krwi 2 promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 7 lat pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.