K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywnie w Ósemce

0

W Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Postawmy Kubę na nogi”. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego 10-letniego chłopca.

W lęborskiej Ósemce cyklicznie prowadzone są akcje charytatywne. Podobnie było w miniony piątek (8 czerwca). Do placówki zaproszono gości, w tym głównego bohatera wydarzenia, czyli Jakuba Jankowskiego z miejscowości Świątkowo (k. Bytowa). To właśnie z myślą o chłopcu zorganizowano koncert połączony z kiermaszem ciast i zabawek.

Jesteśmy mile zaskoczeni tą ilością osób – mówił Marian Jankowski, tata Kuby. – Organizacyjnie wszystko jest przygotowane perfekcyjnie. Aż serce się raduje, gdy się na to patrzy. Nasz Kuba jest niepełnosprawny od urodzenia. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Ma wodogłowie, ale najgorsze jest, że nie może chodzić samodzielnie i porusza się na wózku inwalidzkim. Kuba ma 10 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie i jest w drugiej klasie integracyjnej.

Fundusze uzyskane z charytatywnego przedsięwzięcia przybliżą realizację celu postawionego sobie przez rodziców chłopca.

Zbiórka z tego koncertu przeznaczona jest na zakup nowego trójkołowego roweru rehabilitacyjnego – wyjaśnia Marian Jankowski. – Ale też na zakup przyczepki do roweru, żeby Kuba mógł wyruszać w trasy z nami, bo wakacje się zaraz zaczynają i chcielibyśmy ten czas spędzić rodzinnie. Mam nadzieję, że dzięki tym pieniążkom uda się zakupić oba sprzęty. To koszt około 6 tysięcy złotych.

W organizacje wydarzenia zaangażowała się cała społeczność SP 8. Podczas koncertu wystąpili nie tylko uczniowie szkoły, ale równie jej absolwenci oraz zespół muzyczny Max Dance. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.