K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolizyjny weekend

0

W miniony weekend na terenie powiatu lęborskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych m. in. z udziałem rowerzystów i motocyklisty. Najczęstszymi przyczynami kolizji były nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Na drogach powiatu lęborskiego (w ubiegły weekend) nie było spokojnie. Doszło do kilku zdarzeń, w tym z udziałem rowerzystów i motocyklisty. Przy tej okazji policjanci apelują – przede wszystkim do niechronionych użytkowników dróg – o zachowanie szczególnej ostrożności.

W całym województwie pomorskim dochodzi do takich zdarzeń – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. Wiadomo! Pogoda sprzyja czynnemu spędzaniu czasu na powietrzu, ale czasami zapominamy o bezpieczeństwie. Wydaje nam się, że jedziemy po bezpiecznej ścieżce rowerowej, ale ta ścieżka gdzieś się kończy. Wtedy musimy sprawdzić, czy nasze pierwszeństwo jest respektowane albo czy możemy bezpiecznie poruszać się po określonym odcinku drogi.

W celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa w najbliższy czwartek, 14 czerwca, na terenie powiatu lęborskiego przeprowadzone zostaną działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”.

Przyczynami większości zdarzeń drogowych, do których ostatnio dochodzi, są nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość. Mili państwo! Zbliżają się wakacje. Czas wielu wycieczek, podróży więc pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie! Mam nadzieję, że nasze czwartkowe działania przypomną wam o tym, jak ono jest ważne – dodaje asp. sztab. Magdalena Zielke.

Policjanci zwracać będą szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji między kierującymi a pieszymi. Przypominać będą o zasadach poruszania się na drogach bez wydzielonych chodników i używaniu przez pieszych elementów odblaskowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.