K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gmina na pięć

0

Miasto Lębork uzyskało tytuł – „Gmina na 5!”. Badaniem objętych zostało 675 jednostek samorządu terytorialnego o najwyższych klasach atrakcyjności inwestycyjnej.

Bieżącą edycję rankingu gmin przygotowało Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ogłoszenie wyników nastąpiło pod koniec maja podczas konferencji „Forum Gmin na 5!” na SGH.

To była inicjatywa bezpłatna – zastrzega Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku. Nie zabiegaliśmy o to, ale znaleźliśmy się wśród sześciuset siedemdziesięciu pięciu samorządów, które objęte były badaniem i zajęliśmy piętnaste miejsce. Bardzo nas to cieszy, ponieważ badanie miało wyłonić samorządy, które ponadprzeciętnie radzą sobie z obsługą inwestorów i przedsiębiorców.

Jakie kryteria przyjęto dla prowadzonych badań i analiz? Alicja Zajączkowska podkreśla, że badanie było anonimowe, więc osoby otrzymujące korespondencję nie wiedziały, czy jest to poważne zapytanie przedsiębiorcy czy element rankingu. W związku z tym było ono obiektywne.

Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się obok Poznania, Mrągowa i innych miast, które są bardzo atrakcyjne. Szczególną uwagę zwrócono na to, że bardzo szybko odpowiadaliśmy na korespondencję mailową. Druga rzecz, za która dostaliśmy dużo punktów to jakość strony internetowej, jej przejrzystość i czytelność – dodała. A. Zajączkowska.

Badacze ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w przygotowanym raporcie zwrócili uwagę, że w tym roku pozytywną obserwacją objęto dużą liczbę gmin, które odpowiedziały na zapytanie potencjalnego inwestora w przeciągu jednego dnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.