K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpiecznie w wakacje

0

Policjanci z lęborskiej komendy tuż przed rozpoczęciem wakacji spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Zasady bezpiecznych zachowań tłumaczono dzisiaj (13 czerwca) przedszkolakom z „Jedynki”.

Działania profilaktyczne połączone z edukacją najmłodszych mieszkańców powiatu lęborskiego prowadzone są przez lęborskich policjantów cyklicznie, w szczególności przed wakacjami oraz w czasie ich trwania. Środowe spotkanie funkcjonariuszy z dziećmi zorganizowano w Przedszkolu nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lęborku.

Staramy się trafiać do wszystkich grup wiekowych dzieci, a szczególnie do maluchów – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo wakacyjne związane z wypoczynkiem nad wodą i w dużych skupiskach ludzi. Uczymy dzieci, jak reagować w sytuacjach, gdy się zagubią, przypominamy o bezpiecznych zachowaniach, widoczności na drodze. Dzieci mają bardzo duża wiedzę, ale gdy powie to policjant, pomoże założyć kamizelkę, wręczy element odblaskowy, to taka sytuacja na dłużej zostaje w pamięci dzieci. Takie spotkania należ do naszych ulubionych. Wymieniamy się z dziećmi różnymi emocjami. Dzieci są bardzo ekspresyjne, opowiadają różne historie ze swojego życia. Również te, związane z niebezpieczeństwem i zagrożeniem. Staramy się tłumaczyć, jak powinny się zachować, jakie zjawiska są pozytywne. Trzeba oddać głęboki ukłon nauczycielkom w przedszkolu, ponieważ przywiązują do bezpieczeństwa swoich podopiecznych dużą wagę i potrafią dzieci wiele nauczyć.

Dzieci otrzymały również bezpieczne upominki, czyli odblaski, naklejki i piórniki z numerem alarmowym 112 oraz kamizelki odblaskowe. W spotkaniu wziął udział mł. asp. Bartłomiej Świtka z lęborskiej komendy, który na co dzień pełni służbę jako przewodnik psa, więc nie mogło zabraknąć zasad bezpieczeństwa w kontaktach z tymi czworonogami. Z kolei prowadząca pogadankę Magdalena Zielke zajmuje się służbowo patologiami, nieletnimi i profilaktyką.

Grupa przedszkolnych „Misiaków” z dużym zainteresowaniem wsłuchiwała się w rady dotyczące zasad bezpiecznych zachowań. Dzieci miały również możliwość przećwiczenia teoretycznej wiedzy w terenie przechodząc w prawidłowy sposób przez przejście dla pieszych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.