K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biesiada odpustowa

0

Już w najbliższą niedzielę, 17 czerwca, odbędzie się w Mostach XIII Biesiada Odpustowa ku czci św. Brata Alberta. W programie wydarzenia znalazł się m.in. przegląd zespołów regionalnych.

W najbliższy weekend sporo się będzie działo w powiecie lęborskim. Jednym z takich wydarzeń jest biesiada odpustowa ku czci św. Brata Alberta w Mostach, w gminie Nowa Wieś Lęborska. Odpust rozpocznie się 17 czerwca o godz. 12 mszą świętą, której przewodniczył będzie ks. prałat Stanisław Cieniewicz.

Od godz. 13 do 20 odbywać się będzie już 13. Biesiada Odpustowa pod hasłem „Do tańca i do różańca” – zapowiada ks. Jacek Giełdon, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Mostach. – W programie m.in. występ orkiestry dętej Ziemia Lęborska i koncert kwartetu akordeonowego (Szkoła Muzyczna w Lęborku). Będą również turnieje religijne, rodzinne oraz strzeleckie. Natomiast o godz. 14 odbędzie się przegląd zespołów regionalnych.

Z myślą o dzieciach o godz. 15.30 wystawione będzie przez aktorów z Krakowa przedstawienie „Kot w butach”. Ks. Jacek Giełdon zaprasza też o godz. 17 na koncert zespołu Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary.

Gwiazdą biesiady będzie zespół disco polo „Masters”, znany z przeboju „Żono moja”. Jego występ rozpocznie się o godz. 19. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.