K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futbol dla każdego

0

Na obiekcie sportowym Centrum Usług Wspólnych przy ulicy Wodnej w Kobylnicy w najbliższy piątek i sobotę (15-16 czerwca) odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów oraz Superjuniorów.

Do tegorocznej sztandarowej imprezy futbolowej Gminy Kobylnica, dzięki dobrej organizacji i zapewnieniu atrakcyjnych nagród rzeczowych, swój udział zapowiedziało pięć nowych zespołów oldbojów z miast zagranicznych. Tak, więc rywalizacja zapowiada się interesująco i emocji na pewno nie zabraknie.

To już druga edycja turnieju, która rozgrywana jest w Kobylnicy – przypomina Józef Konecki, organizator imprezy. – Ubiegłoroczny turniej jest bardzo mile wspominany przez uczestników, dzieci i ich rodziców. Dzięki wójtowi i organizatorom nikt nie wyszedł stąd bez nagrody. To były puchary, nagrody rzeczowe, dyplomy i medale.

Jeżeli chodzi o zespoły oldbojów to wśród uczestników będą drużyny z gmin i miast partnerskich. J. Konecki podkreśla, że po raz pierwszy gościć będziemy Węgrów, a także Słowaków i Czechów. W turnieju zagrają również drużyny z Grodna (Białoruś), Anglii i oldboje zespołów regionalnych.

W tak ważnym turnieju nie może zabraknąć najmłodszych adeptów futbolu, którzy rywalizować będą w trzech kategoriach: przedszkolaków, uczniów w wieku 7-8 lat oraz w wieku 9-10 lat.

Ta sztandarowa impreza futbolowa w Kobylnicy odbywa się w czasie Mundialu 2018 stąd też taki piękny puchar dla najlepszej drużyny oldbojów.

Mistrzostwa świata są jedyne w swoim rodzaju i tylko zwycięzca może taki puchar otrzymać – mówi Józef Konecki. – Ale drużyny dziecięce także otrzymają piękne puchary ufundowane przez wójta Kobylnicy, starostę i marszałka województwa. Zapraszam na stadion w Kobylnicy całe rodziny. Oldboje zaczynają w piątek o godz. 16, natomiast w sobotę o godz. 10 odbędzie się uroczyste otwarcie turnieju, a po nim rozpoczną się mecze. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i naprawdę będzie można spędzić przyjemnie czas na świeżym powietrzu.

Jak zapewnił Józef Konecki, pogoda została na dni turniejowe uzgodniona i będzie słonecznie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.