K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stadion od września

0

Oficjalne otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy lęborskim Mechaniku nastąpi we wrześniu. Będzie to pierwszy na terenie powiatu lęborskiego obiekt z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku trwają intensywne prace budowlane. Obszar szkolnego boiska adaptowany jest na certyfikowany stadion lekkoatletyczny.

Została zrobiona podbudowa ze żwiru, następnie z kruszywa, a teraz robimy podbudowę betonową – mówi Łukasz Łudziński ze Starostwa Powiatowego w Lęborku. – Mniej więcej za dwa tygodnie, na przełomie czerwca i lipca, rozpocznie się rozkładanie nawierzchni syntetycznych, poliuretanowych i trawy syntetycznej. Obiekt ten wyróżniać się będzie wśród innych obiektów lekkoatletycznych jakością nawierzchni syntetycznych. Będą to nawierzchnie typu sandwich oraz trawa syntetyczna z wypełnieniem EPDM w kolorze szarym. Planujemy oddać obiekt użytkownikom we wrześniu.

W efekcie prowadzonych prac, oprócz czterotorowej bieżni okrężnej, powstaną m.in. boisko do piłki nożnej, rzutnia do pchnięcia kulą oraz siłownia pod chmurką. Łukasz Łudziński podkreśla, że udało się wykonać profesjonalne odwodnienie, a teren jest o tyle trudny, że w pobliżu jest rzeka. Pod boiskiem do piłki nożnej ułożone zostały dreny.

Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.