K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budżet dla każdego

0

Można już oddawać głosy w kolejnej edycji Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego 2019. Dużą nowością, która została wprowadzona w tej odsłonie, jest umożliwienie głosowania każdemu, bez względu na wiek.

Do 25 czerwca można głosować na zadania zgłoszone do tegorocznej edycji Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. Mieszkańcom do rozdysponowania przekazano 2 miliony złotych na zadania infrastrukturalne miejskie, lokalne i społeczne. Po głosy słupszczan wystartowały łącznie 43 projekty, z których najwięcej, bo aż 28, znajdziemy na listach zadań społecznych.

Każdy może oddać pięć głosów, po jednym na wnioski miejskie i lokalne oraz trzy na tzw. projekty miękkie. Głosować można elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej slupsk.wybiera.pl lub tradycyjnie na karcie papierowej. Punkty, w których można taką kartę oddać, rozmieszczono głównie w filiach biblioteki i pozostałych ośrodkach kultury na terenie całego miasta. Beata Macedońska z Wydziału Dialogu i Komunikacji Społecznej UM w Słupsku zwraca uwagę na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców projektami i wysoką frekwencję wyborczą na tak wczesnym etapie głosowania.

Na tę chwilę oddano około 1500 głosów. Podstawowym warunkiem uczestniczenia w plebiscycie Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego jest zamieszkiwanie na terenie miasta. W tym roku nastąpiła duża zmiana w regulaminie, ponieważ swój głos może oddać każdy słupszczanin, niezależnie od wieku. Wyniki konkursu i zwycięskie projekty, przedstawione przez mieszkańców, powinny być znane do końca wakacji. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.