K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał czwartków LA

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbył się finał regionalny 24. edycji czwartków lekkoatletycznych szkół podstawowych. W tym roku w całym cyklu wzięło udział ponad 300 młodych lekkoatletów, którzy łącznie zanotowali 2000 startów w zawodach.

Czwartki lekkoatletyczne to jedna z najbardziej masowych imprez w Słupsku i naszym regionie. Udział w nich biorą uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych. Choć zdarza się, że w zawodach uczestniczą także młodsze dzieci. Od trzech lat głównym organizatorem cyklu w Słupsku jest Akademia Małego Lekkoatlety. Od września do czerwca rozegranych zostało łącznie osiem startów w których uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych Bytowa, Kołczygłów, Kępic, Siemianic, Kobylnicy, Czarnej Dąbrówki, Borzytuchomia oraz Słupska. Po finale regionalnym Bernadeta Kopeć, organizator czwartków LA, optymistycznie zapatrywała się na udział młodych lekkoatletów w zawodach ogólnopolskich. Wymieniła, m.in. Milenę Patejuk (rocznik 2006), która jest posiadaczką najlepszego wyniku w Polsce w skoku wzwyż (156 cm). W tej samej konkurencji wśród chłopców bardzo dobrze prezentuje się Kewin Małek, medalista ubiegłorocznych Czwartków i zawodów międzynarodowych. W szóstych klasach bardzo szybki jest Marek Zakrzewski, który na 100 metrów ma – jak określa trenerka – wręcz kosmiczny czas, bo 12,10 sek. Ciekawie prezentuje się także Laura Rodziewicz, która w piątej klasie skacze w dal już 4,80 m. Niespodzianki można oczekiwać też po zawodnikach rzucających piłeczką palantową.

Każdy zawodnik mógł wystartować w jednej konkurencji technicznej – skoku w dal lub rzucie piłeczką palantową – oraz jednej konkurencji biegowej na dystansie 60m, 300m lub 600/1000. Klasyfikacja generalna prowadzona była dla każdej dyscypliny i każdego rocznika osobno. Dodatkowo prowadzono klasyfikację szkół i opiekunów. Aby wyjechać na finał ogólnopolski czwartków LA trzeba było być systematycznym. Spośród ośmiu czwartków lekkoatletycznych trzeba uczestniczyć w pięciu i dodatkowo w finale. Trzeba też zgromadzić tyle punktów w tych zawodach, by być w pierwszej trójce swojej konkurencji.

Finały Ogólnopolskiej Edycji Czwartków Lekkoatletycznych odbędą się w dniach 15-17 czerwca w Łodzi. Słupsk reprezentować będzie tam 35-osobowa grupa młodych sportowców. W roku poprzednim reprezentacja Słupska zdobyła 3 medale, a dwie osoby reprezentowały Polskę podczas Międzynarodowego Pucharu Dzieci w lekkoatletyce i wywalczyły medale. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.