K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej łucznictwa tradycyjnego

0

Turniej Łucznictwa Tradycyjnego rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odtwórców zdarzeń historycznych nie tylko z Polski. Łucznicy zmierzą się ze sobą już 23 czerwca.

 

Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy 8 Maja w Lęborku odbędzie się XII Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. To prestiżowe wydarzenie wśród odtwórców zdarzeń historycznych. Turniej rozpocznie się o godz. 10.30. Organizatorzy turnieju, czyli Łucznicy Powiatu Lęborskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku serdecznie zapraszają wszystkich do oglądania i kibicowania łuczniczym potyczkom.

Jeszcze do 18 czerwca istnieje możliwość zgłoszenia uczestnictwa w turnieju – telefonicznie pod numerem 601 059 689 lub drogą elektroniczną na adres: [email protected] W zgłoszeniu należy podać liczbę osób chcących przybyć na turniej (strzelających i osób towarzyszących). Organizatorzy nie zapewniają miejsc noclegowych, ale jest możliwość rozstawienia namiotów w pobliżu torów łuczniczych.

Podczas zawodów będą obowiązywały ściśle określone reguły i wymagania. Trzeba będzie posiadać strój historyczny, w tym również obuwie. Dozwolone są stroje swobodnie wybrane z okresu od IX do XVII wieku, dostosowane do używanego przez uczestnika sprzętu i wyposażenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.