K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z pluszakiem do celi

0

Słupscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który na początku czerwca włamał się do hali magazynowej i ukradł materiałowe zabawki. Sprawca usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W pierwszych dniach czerwca funkcjonariusze z I Komisariatu Policji w Słupsku otrzymali zawiadomienia o włamaniu na teren zakładu produkującego poduszki i pluszowe zabawki. Jak się okazało, łupem rabusia padł towar o wartości 20 tysięcy złotych. Rozpoczęte przez śledczych dochodzenie, podczas którego zabezpieczono dowody i ustalono okoliczności przestępstwa, w krótkim czasie doprowadziło do wykrycia sprawcy.

Kryminalni dotarli do zajmowanego przez 31-letniego mężczyznę mieszkania w gminie Kobylnica. Znaleziono w nim część skradzionych wcześniej rzeczy, które następnie zostały zabezpieczone do prowadzonego postępowania. Jak się okazało, mężczyzna był paserem, który wystawiał te przedmioty na różnego rodzaju portalach aukcyjnych.

Śledczy będą teraz ustalać, czy złodziej oraz paser mieli związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze oraz gdzie sprzedano skradziony towar. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty w związku z dokonanym przez nich czynem karalnym. Policjanci przypominają również, że kupowanie produktów po zaniżonych cenach lub niewiadomego pochodzenia, może wskazywać, że pochodzą z nielegalnego źródła. Zgodnie z kodeksem karnym za kupowanie rzeczy skradzionych nabywcy grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

W ręce słupskich policjantów wpadł także złodziej skutera. Maszyna należała do osoby sprawującej ochronę marketu. Jeden z pracowników zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który szybkim krokiem prowadził pojazd w stronę pobliskiego budynku. Po otrzymaniu wezwania mundurowi jeszcze tego samego dnia ujęli rabusia. Sprawcą okazał się 61-letni mieszkaniec gminy Kobylnica. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Sprawca kradzieży po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo może otrzymać 5-letnią karę pozbawienia wolności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.