K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pociąg w galerii

0

W Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej podsumowano V edycję plebiscytu Pociągu do Kultury. Celem konkursu jest upowszechnianie sztuki współczesnej wśród młodych odbiorców.

Pociąg do Kultury kierowany jest do młodzieży z placówek oświatowych w Ustce i Słupsku. W wydarzeniu udział biorą dzieci z przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a nawet studenci z uczelni wyższych. Główną ideą, która przyświeca plebiscytowi organizowanemu przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej, jest zachęcenie młodszych pokoleń do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. A najlepiej robić to poprzez dobrą zabawę.

Punkty w poszczególnych kategoriach – szkół, przedszkoli i uczelni – przyznawane były konkursowiczom za udział w różnych formach ekspozycji kultury, proponowanych przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej. Wybór laureatów tradycyjnie odbywa się w czerwcu.

W tym roku do Pociągu do Kultury wsiadło 15 placówek oświatowych. Nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników przyznano w czterech kategoriach. Zwycięzcami tegorocznej odsłony zostały Przedszkole Miejskie nr 1 w Ustce, Szkoła Podstawowa nr 6 w Słupsku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, również ze Słupska. Natomiast w kategorii uczelni wyższych największą liczbę punktów zebrał Uniwersytet Trzeciego Wieku z Ustki.

W opinii nauczycieli dzieci bardzo chętnie korzystają z propozycji kulturalnych kierowanych do nich przez BGSW.

Przede wszystkim zajęcia odbywają się w przestrzeni innej niż szkolna czy klasowa – mówi Grzegorz Borecki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. – Warsztaty o kulturze są bardzo ciekawe, z dużą korzyścią dla każdego ucznia, kreatywne, rozwijające wyobraźnię dzieciaków i świetnie prowadzone

Dla najmłodszych udział w imprezie był początkiem przygody z kulturą, która z czasem może przerodzić się w wielką podróż po świecie sztuki. Dla starszych Pociąg do Kultury to doskonała okazja do nadrobienia zaległości i poszerzenia horyzontów estetycznych doznań. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.