K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powrót do przeszłości

0

Często podczas imprez plenerowych na terenie powiatu lęborskiego można spotkać miłośników motoryzacji klasycznej. Ich pojazdy wzbudzają ogromne zainteresowanie mieszkańców.

Klasyczni Lębork” to nieformalna grupa miłośników klasycznej motoryzacji. Mieszkańcy powiatu lęborskiego za pośrednictwem portalu społecznościowego nie tylko wymieniają się wiedzą, ale również umawiają na wspólne wyjazdy. Spotkać ich można przy okazji większych wydarzeń plenerowych.

Grupa powstała w 2017 roku i teraz liczy 18 pojazdów – mówi Bartłomiej Świtka, lider grupy „Klasyczni Lębork”. – Jako grupa bierzemy udział we wszelkiego rodzaju piknikach, festynach, imprezach charytatywnych i tematycznych. Staramy się pokazać siebie mieszkańcom powiatu, dlatego w naszym logo widnieje kontur naszego powiatu. Chcemy ten region promować. Pokazać jego piękno i ludzi, którzy są pasjonatami.

Uczestnictwo w imprezach to dla Klasycznych również szansa na wymianę doświadczeń związanych z motoryzacją.

Dysponujemy różnymi samochodami – prezentuje grupę Bartłomiej Świtka. – Począwszy od maluszka, poprzez dużego fiata, poloneza aż po samochody zagraniczne takie jak BMW czy citroeny. Ale przede wszystkim jesteśmy grupa fajnych ludzi, przyjaciół, którzy spędzają razem czas. Wspólnie z rodzinami. Chcemy też pokazać starszym mieszkańcom powiatu przypomnieć auta, które może kiedyś mieli. Zabrać ich w podróż sentymentalną. Pokazać też, że takie samochody mogą jeszcze w tych czasach jeździć, być zadbane i bezawaryjne. Młodszym ludziom chcemy pokazać, że bez komputera jednak da się naprawić. Że nie trzeba wydawać masy pieniędzy. Wystarczy klucz „dziesiątka”, zestaw śrubokrętów i odrobina pomyślunku, by te samochody wyglądały tak, jak wyglądają.

Pojazdy wzbudzają ogromne zainteresowanie, a niejednokrotnie i uśmiech na twarzach mieszkańców, którzy w przeszłości takowe posiadali. Nie osiągają one dużej prędkości, ale dla ich właścicieli są prawdziwymi kolekcjonerskimi perełkami. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.