K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pożar w Bruskowie

0

W sobotę w podsłupskim Bruskowie Wielkim strażacy zostali wezwali do pożaru, który wybuchł w jednym z domów jednorodzinnych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

W sobotę, 16 czerwca, około godziny 19.30 dyżurny komendy państwowej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w Bruskowie Wielkim. Do akcji skierowano siedem zastępów strażackich, w tym dwa wozy gaśnicze ochotniczej straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na wejściu do obiektu i ewakuacji jednej osoby, która jako poszkodowana została następnie przekazana Państwowemu Ratownictwu Medycznemu – informuje kpt. Tomasz Ponczkowski z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. – Na miejscu zdarzenia była jeszcze jedna osoba, która wcześniej, podczas wybuchu, przebywała w tym obiekcie, potem uskarżała się na trudności z oddychaniem i została zakwalifikowana jako osoba prawdopodobnie zatruta. Ona także trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

Trwają jeszcze ustalenia, co dokładnie było przyczyną zdarzenia. Prawdopodobnie ogień został zaprószony przez nieuwagę jednego z mieszkańców budynku. Obecnie szacowane są straty powstałe w wyniku pożaru. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.