K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sportowo na 300 procent

0

Uczestnicy akcji „Powiat Lęborski. Z nami Zdrowo i Sportowo” łącznie pokonali ponad 300 tysięcy kilometrów trasy. To o wiele większa liczba od zakładanej przez organizatorów podczas rozpoczęcia sportowej rywalizacji.

Jest coraz więcej zapału, a co najważniejsze – coraz więcej uczestników akcji „Powiat Lęborski. Z nami Zdrowo i Sportowo”. Aktualnie we wspólnej zabawie sportowej bierze udział aktywnie 440 osób. Dokładna długość pokonanej trasy wynosi 303.025 kilometrów. I to na pewno nie ostatnie słowo amatorów ruchu na świeżym powietrzu, bo kolejne kilometry zbierane będą do 31 lipca. Organizatorem przedsięwzięcia jest powiat lęborski. Partnerem – firma Farm Frites Poland S.A., która postanowiła ufundow wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej osoby, wskazanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. Wymóg był jeden – pokonanie w marszu, biegu lub na rowerze łącznie 100 tysięcy kilometrów. Wspólnie dość szybko przekroczono wyznaczony limit. W trakcie bicia tego rekordu uczestnicy rywalizują ze sobą. Najlepsi w poszczególnych dyscyplinach, wśród kobiet i mężczyzn, zostaną wyróżnieni 25 sierpnia podczas finału akcji, który w tym roku zbiegnie się z miejską imprezą plenerową na zakończenie lata. Wówczas w obecności organizatora i partnera akcji zostanie także przekazany wózek inwalidzki ufundowany przez firmę Farm Frites Poland.
Do akcji w dalszym ciągu można się przyłączyć. Wystarczy zainstalować w urządzeniu mobilnym aplikację Endomondo i wybrać z listy dostępnych rywalizacji „Powiat Lęborski. Z nami zdrowo i sportowo”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.